שר’ רוטשילד 70, תל אביב מס' רב- קווי : 03-5604938
צרו עמנו קשר
checked

פגיעה במיתרי הקול

עובדים אשר במסגרת עבודתם נאלצים לעשות שימוש רב בקולם ולהתגבר על רעשים סביבתיים לעתים רבים מאוד, סובלים לא אחת מנזקים בלתי הפיכים במיתרי הקול אשר גורמים להם לנכות קבועה.

 

דוגמא לכך הנו מורה להתעמלות שהיה עליו במסגרת עבודתו לתת הוראות תוך הרמת קול בתנאים של קור וחום. כל אירוע כזה שהתבטא במאמץ יתר של מיתרי הקול נחשב כארוע נפרד שגרם לנזק קטן ובלתי הפיך כאשר הצטברות כל הארועים שחזרו ונשנו עשרות פעמים ביום משך תקופה ארוכה גרמו לנכות שהוכרה כתאונת עבודה.

 

פגיעה במיתרי הקול שהיא תוצאה של פוליפים, קשריות וציסטות של המיתרים הנן למעשה צורה של מיקרוטראומה. הם גורמים לארועים טראומטיים לשרירים ולריריות לאורך זמן.

פוליפים מתפתחים בעקבות ניצול יתר לאורך זמן של מיתרי הקול או לחבלה חריפה למתירי הקול.

 

יחד עם זאת פעמים לא מעטות דוחה המוסד לביטוח לאומי תביעות המוגשות לו בנימוק כי הפגיעות הנן כתוצאה ממצב תחלואתי ולא ממיקרוטראומה (לדוגמא מורה שסבלה מדלקת גרון כרונית במשך שנים רבות, או מורה שסבל משיתוק במיתיר הקול ונקבע כי אין קשר בין שימוש בקול לבין שיתוק אלא מדובר בהליך תחלואתי רגיל). ולכן חשוב מאוד לפנות לייעוץ עם עורך דין הבקיא בתחום.

 

למשרדנו נסיון רב שנים ביצוג תביעות הנובעות משימוש יתר מאומץ של מיתרי הקול כמו מורות, אנשי מכירות, אנשים שעבדו עם קהל רב בשירות הציבורי ועוד. אנו מייצגים את התובעים הן בשלב הפניה לביטוח לאומי והן במידת הצורך בבתי הדין ומתמודדים גם עם השאלות העובדתיות הדורשות הוכחה וגם עם שאלת הקשר הסיבתי הרפואי.