שר’ רוטשילד 70, תל אביב מס' רב- קווי : 03-5604938
צרו עמנו קשר
checked

תביעת רשלנות כנגד המעביד

בין החובות החלות על מעביד כלפי עובדיו מתבלטת החובה לשמור על ביטחונם במהלך העבודה. המעסיק, כפי שנקבע בחקיקה, מחויב בהדרכתו של העובד, אכיפת תקנות הבטיחות בעבודה ונהלי עבודה בטוחים על מנת להימנע ככל הניתן מתאונות העלולות לסכן את העובדים. חובת הזהירות אותה חב המעביד יכול שתדרוש ממנו חלוקת ציוד או אמצעי מיגון לעובדים, מינוי מנהל עבודה או אחראי בטיחות במקום העבודה וכיוצא בזה, והכל על מנת לשמור על ביטחונם של עובדיו. באם יפר המעביד את חובותיו, ורשלנותו תביא לפגיעה בעובד פלוני, יהא עליו לפצות את העובד הפגוע.

הטיפול בתאונות העבודה דורש מיומנות גבוהה והבנה מעמיקה של הנושא, שכן חשוב לזכור שלעיתים לא קל לקבוע מהי תאונת עבודה והאם הנזק ממנו אנו סובלים מהווה תאונת עבודה. זאת ועוד, הדין והפסיקה מחילים כללים רבים בעניין זה ונדרש ניסיון רב על מנת לנווט נכונה ולהכריע מהי הדרך הטובה ביותר לפעול בכל מקרה ומקרה.

בתחום תאונות העבודה נהוג להבחין בין שלושה סוגים של עילות תביעה: תאונת עבודה, מחלת מקצוע ומיקרוטראומה. תאונת עבודה הינה תאונה המתרחשת ברגע נתון ומובחן, לדוגמה נפילתו של עובד עקב מכשול על רצפת בית העסק בו הוא עובד, הגורמת לשבר ברגלו. מחלת מקצוע, בשונה מתאונת עבודה, הינה מחלה ממנה סובל עובד עקב תנאי העבודה במקום בו הינו מועסק. לדוגמה, מחלת ריאות ממנה סובל, או יסבול בעתיד, עובד בבית חרושת לגיר. ולבסוף, מיקרוטראומה הינה נזק גופני ממנו סובל עובד עקב תנועות חוזרות ונשנות, אשר כל אחת כשלעצמה לא גורמת לנזק משמעותי, אך יחד, ולאחר זמן ממושך, נגרם נזק של ממש. לדוגמה, פועל אשר כחלק מעבודתו נדרש להרמת משאות כבדים הכוללים כיפוף ויישור הגב עשרות רבות של פעמים ביום עבודה. עובד זה עשוי לסבול, לדוגמה, מפריצות דיסק כתוצאה מעבודתו ופגיעה זו עשויה ליפול לגדר מיקרוטראומה. יודגש, כי באשר לשלוש האפשרויות המוצגות לעיל על התובע להראות קשר סיבתי בין עבודתו ופעולתו בתחום העבודה לבין הנזק ממנו הוא סובל.

משרדנו מתמחה בניהול תביעות תאונות עבודה, בין אם מדובר בתאונת עבודה, מחלת מקצוע או מיקרוטראומה. באשר לכל אחת מאפשרויות אלה הרי שהטיפול המשפטי יהא שונה לחלוטין, ואנו, במשרד משה גלעד, נדע לנווט את עניינכם בדרך הטובה והיעילה ביותר. כחלק מהשירות הניתן ללקוח, אנו מלווים את לקוחותינו החל מהגשת התביעה לביטוח לאומי ועד לקביעת דרגת נכות אשר בה נעזר בבואנו לבית המשפט לניהול ההליך המשפטי.

 

משרדנו מתמחה בניהול תיקי פגיעות בעבודה ובכלל זה תביעות נגד מעבידים. מאחר ואנו מבלים חלק ניכר מזמננו בעבודה, בדרך למקום העבודה ובחזרה ממנו לביתנו, תאונות הינן בלתי נמנעות. יחסי העובד עם מעבידו מחילים על זה האחרון חובות זהירות כלפי העובד, ומשהופרו חובות אלו וכתוצאה מכך נגרם לעובד נזק – על המעביד לפצותו בגין נזק זה.

 

ניזוקים רבים כלל אינם מודעים לאפשרות תביעת המזיק הישיר – המעביד – ומסתפקים בתביעת המוסד לביטוח לאומי. יודגש כי אין כל חובה לבחור בין השניים וכי במידה ובתאונה בה נפגע העובד מעורבת רשלנות המעביד, ניתן, בנסיבות מתאימות, לתבוע את המעביד ולהגביר באופן משמעותי את רף הפיצוי הכספי. משרדנו מציע טיפול מלא בתביעתכם, החל משלב התביעה נגד המוסד לביטוח לאומי ועד לסיום תביעת הנזיקין מול המעביד.