שר’ רוטשילד 70, תל אביב מס' רב- קווי : 03-5604938
צרו עמנו קשר
checked

עו"ד נורית גלעד – בירן

עו"ד נורית גלעד – בירן (הגדל)

עו"ד נורית גלעד-בירן הנה חברה בלשכת עורכי הדין משנת 1995 ועובדת כעורכת דין למעלה מעשרים שנה.

 

עו"ד גלעד-בירן בעלת תואר שני במשפטים באוניברסיטת בר אילן, הוסמכה בשנת 2013 כמגשרת על ידי המרכז הארצי לגישור בשיתוף לשכת עורכי הדין, לרבות התמחות בגישור משפחתי.

 

תחום התמחותה המרכזי של עורכת דין גלעד-בירן הנו תחום הנדל"ן בכל הקשור להיבטיו המסחריים.

תודות לנסיונה הרב בייזום, ניהול וליוי פרויקטים מסוגים שונים (בניה פרטית, השבחת נכסים, עסקאות קומבינציה, תמ"א 38, יזמות פרטית וכדומה), עורכת דין גלעד-בירן הנה בעלת ידע ייחודי המקנה לה את כל הכלים הדרושים לצורך בחינת עסקאות על כל הביטיהם ומורכבותם.

 

עורכת דין גלעד-בירן פיתחה מודל ייחודי המיועד לתת פתרון "תפור לפי מידה" למי שהפך לבעל נכס (בין בדרך של ירושה, מתנה וכדומה) ואשר אינו קשור בשום דרך לעולם הנדל"ן ונדרש כעת לקבל החלטות לגביו.

 

״מרבה נכסים - מרבה דאגה״ האומנם?  ירשת/קיבלת במתנה נכס נדל״ני, הצעות אטרקטיביות למימושו מופנות אליך מכל עבר.
מה עושים?
מוכרים?
אם כן, מה הפוטנציאל של המגרש מבחינה תכנונית?

מה המחיר המקסימאלי שניתן לקבל עבורו, ואיך מגיעים ליזם שיהיה מוכן לשלם את המחיר הגבוה מכולם?
איך מצליחים בסופו של דבר לסגור עסקה בתנאים הטובים ביותר?

כדי לענות על שאלות אלו ועוד בעל הנכס זקוק לסוללה של יועצים: החל מעו״ד המתמחה בתחום המקרקעין ובתחום המיסוי, שמאי מקרקעין, אדריכל, כלכלן, מתווכים וכל אלו עדיין לא פוטרים אותו ממעורבות מלאה בפרויקט לצורך ביצוע עבודת שטח מקיפה ובהמשך ניהול מו״מ לגבי התנאים המסחריים הכלולים בעסקה.
לא פעם בעלי קרקעות עשויים למצוא עצמם מבולבלים, נקרעים בין חוות דעת סותרות של אנשי מקצוע ומונעים על ידי גורמים בעלי אינטרסים. חלקם יימנעו מביצוע העסקה וחלקם, לעיתים מבחירה אך לעיתים גם בעל כורחם, יגררו לעסקאות בלי לדעת לעולם אם בחרו באופציה הנכונה.

האם זו הדרך היחידה או שאפשר גם אחרת?

 

עו״ד נורית גלעד- בירן הינה עורכת דין מנוסה בעלת תואר שני במשפטים, מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין המתמחה בייזום, ניהול וליווי פרויקטים בתחום הנדל״ן ומומחית בניהול מו״מ בתחום המסחרי.
לעו״ד גלעד- בירן הנסיון והידע המקצועי הנדרש לצורך איסוף, עיבוד וניהול מלוא המידע לגבי הנכס, אשר ישרת את הבעלים בקבלת ההחלטה כיצד לפעול.

ריכוז המידע מתמקד בהיבט התכנוני,  השמאי,  המשפטי, כולל היבט המיסוי והחשוב מכל - בהיבט  היזמי.
עו״ד גלעד- בירן, צועדת לצד לקוחותיה, במסירות ובסבלנות, עקב לצד אגודל, כאשר טובת הלקוח והיא בלבד עומדת לנגד עיניה, תוך הפגנת אמפתיה למורכבות הכלכלית והפסיכולוגית הכרוכה בעניין ומסייעת לבעלים בקבלת ההחלטות, תוך שקלול מלוא הנתונים הרלוונטיים.


עם קבלת ההחלטה האסטרטגית לגבי עתיד הנכס, תסייע עו״ד בירן ללקוחותיה במציאת רוכש/יזם/קבלן מתאים לביצוע סוג הפרויקט הנבחר תוך ניהול מו״מ מסחרי לצורך מיצוי פוטנציאל העיסקה עבור הבעלים. 
עו״ד גלעד- בירן תשמח להעניק לך שירות יחודי זה אשר יאפשר לך לא רק לקבל החלטות בראש שקט, אלא אף ליהנות מהתהליך עצמו.

 

כמו כן מתמחה עו"ד גלעד-בירן  במתן מענה על דרך הגישור לאותם משפחות הנמצאות בסכסוך משפחתי הקשור, בדרך ישירה או עקיפה, לנכסי נדל"ן.

 

כולנו מכירים אין ספור סיפורים על משפחות שנקרעו בעקבות סכסוך שהחל במחלוקת הקשורה לנכס נדלנ"י שירשו במשותף: אח אחד רוצה למכור ועכשיו, אח שני רוצה להשאיר את הנכס לנכדים ואח שלישי נקרע בין שניהם. התוצאה - במקרה הטוב האחים הפסיקו לדבר אחד עם השני, במקרה הרע אחד האחים מחליט לנקוט בפעולה משפטית חד צדדית נגד אחיו כגון תביעה לפירוק שותפות.


בדרך כלל בסכסוכים מעין אלו מעורבים עורכי דין, אשר מיצגים כל אחד צד אחר ולעיתים אף גורמים, גם אם לא במכוון, לחימום האווירה, בחסות ההגנה על אינטרס מרשיהם.

כל הצדדים מתייחסים לכך כאל רע הכרחי, מעין גזירת גורל. אך האם באמת זה חייב להיות כך?! שהרי בסופו של דבר בסכסוכים מעין אלו- כולם מפסידים, גם "המנצחים"- ואם לא את הרכוש אז את היחסים!

עו"ד נורית גלעד-בירן, שצברה נסיון רב בתחום הייזום, ניהול וליווי פרויקטים בתחום הנדל״ן, בשילוב עם התמחותה בתחום הגישור המשפחתי, מסוגלת לתת מענה כולל לאותם משפחות הן במישור העסקי מסחרי והן במשור המשפחתי ולהביא לסיומו של הסכסוך בדרך הטובה והנכונה ביותר לכל הצדדים


עו״ד גלעד -בירן מאמינה כי שלום המשפחה הינו ערך בעל חשיבות עליונה והידע הרב אותו צברה מאפשר לה להציע פתרונות יצירתיים ליישוב הסכסוך, תוך שמירה על האינטרסים הכלכליים של הצדדים מחד, ושמירה על שלמות הקן המשפחתי מאידך.