שר’ רוטשילד 70, תל אביב מס' רב- קווי : 03-5604938
תחומי התמחות
צרו עמנו קשר
checked

  • פסקי דין ומאמרים

ערעור המוסד לביטוח לאומי כנגד הפעלת תקנה 15- נדחה!

מבוטח נפגע בקרסולו במהלך עבודתו כאשר פלטת שיש כבדה נפלה על רגלו. התאונה הוכרה כתאונת עבודה. ועדה רפואית קבעה נכותו בשל התאונה בשיעור 37%. ועדת רשות הורתה על הפעלת תקנה 15 במלואה.
המוסד לביטוח לאומי ערער על החלטת הועדה להפעיל תקנה 15 במלואה. לטענת המוסד, החלטת הועדה להגדיל את נכותו הצמיתה אינה סבירה, לאור העובדה שהוא חזר לעבודה ומשתכר והירידה בהכנסותיו אינה מלאה אלא בשיעור 30%.
לטענת המוסד, שונה מצבו של נפגע זה ממצבו של מבוטח שלא חזר בכלל לעבודתו , ואף לכל עבודה אחרת, ולו ירידה בהכנסות בשיעור 35% ויותר- במקרה זה נכון יהיה וצודק להפעיל את תקנה 15 במלואה, אך אין זה כך בעניינו של הנפגע הזה. 
אנו מנגד, עמדנו על הפעלת התקנה במלואה, כאשר טענו, כי מידת הפעלת התקנה נובעת מכך שלדעת הועדה, לתאונה ולנכות השפעה על אובדן מקצועו של המשיב המצדיקה את הפעלת תקנה 15 במלואה.  
בית הדין לעבודה קיבל את טענותינו במלואם כאשר קבע כי הועדה פעלה בהתאם לסמכותה, היא שקלה את אשר יש לשקול נוכח חומרת הפגיעה במשיב, נוכח מקצועו, נוכח העובדה שהוא נאלץ לעזוב את עיסוקו ונוכח העובדה שהייתה ירידה של 29% בהכנסתו. בית הדין דחה את הערעור, והותיר את נכותו במלואה כפי שנקבעה.
בל 1374/07