שר’ רוטשילד 70, תל אביב מס' רב- קווי : 03-5604938
תחומי התמחות
צרו עמנו קשר
checked

  • פסקי דין ומאמרים

בית הדין קבע כי התקף לב שנגרם לרתך בעקבות מאמץ בעבודה יוכר כתאונת עבודה למרות שהעבודה בה עסק כשלקה בהתקף הלב לא היתה חריגה, אבל מצבו הפיזי באותו היום היה חריג.

עובד שלקה בהתקף לב במהלך עבודתו יוכר כנפגע בעבודה רק אם הוכיח כי התקף הלב התרחש בעקבות ארוע חריג בעבודתו, התרגזות או עבודה קשה במיוחד. אך מה קורה כשהעבודה רגילה אבל המצב של העובד הוא לא מצב רגיל? רתך שרגיל לעבוד בשתי ידיו נאלץ לבצע את העבודה הרגילה ביד אחת בלבד כי סבל מכאבים בידו השניה, עקב המאמץ לקה בהתקף לב. הביטוח הלאומי סירב להכיר בתביעתו. משרדנו לא ויתר ופנה לבית הדין האזורי בתביעה.
מסגר רתך במקצועו עבד במסגריה שנים רבות. באחד הימים בשנת 2009 עסק בעבודתו הרגילה בהתקנת דופן הידראולית הכוללת בוכנה כבדה ומשומנת במשקל 50 ק"ג אותה צריך היה לקבע לגוף המשאית. משום שבאותם ימים סבל מכאבים ביד שמאל נאלץ לבצע את כל העבודה באמצעות יד ימין בלבד דבר שהקשה עליו את העבודה. תוך כדי התקנת הבוכנה הופיעו אצלו כאבים ברום הבטן שהתבררו מאוחר יותר כהתקף לב. בית הדין האזורי דחה תחילה את התביעה בקובעו כי לא אירע אירוע חריג משום שעסק בעבודה הרגילה אולם בעקבות ערעור לבית הדין הארצי שבו נתקבלו טענותינו חזר בית הדין  וקבע כי עצם העובדה שהתובע נאלץ להשתמש ביד אחת במקום בשתי ידיים לצורך התקנת הבוכנה בשל הכאבים ביד השמאלית מהווה אירוע חריג בעבודה. בית הדין מינה מומחה רפואי אשר תמך בקשר הסיבתי בין המאמץ המיוחד בעבודה לבין התקף לב ותביעתו התקבלה. האירוע הוכר כתאונה בעבודה.